Loading...
  Loading...

  احسان خواجه امیری

  احسان خواجه امیری

  احسان خواجه امیری متولد 7 آبان 1363 در تهران خواننده ، آهنگساز و تنظیم‌کننده موسیقی پاپ ایرانی است.او فارغ‌التحصیل مهندسی کامپیوتر است.

  احسان خواجه امیری در بیمارستان هشترودیان متولد شد.وی فرزند ایرج ، خواننده قدیمی موسیقی سنتی ایرانی است.او به دلیل بزرگ شدن در خانواده‌ای هنرمند ، از 5 سالگی آموختن موسیقی را شروع کرد.از هفت یا هشت سالگی کم‌کم به کلاس‌های نواختن سنتور و ویولن رفت و پیانو را از خواهرش «الیکا خواجه‌ امیری» یادگرفت.احسان در 12 سالگی برای برنامهٔ کودک آهنگسازی کرد.

  احسان خواجه امیری کار حرفه‌ای خود را با آهنگسازی برای مجموعهٔ مستند که موسیقی بی‌کلام بود آغاز کرد و مطرح‌ترین کارش در آن دوران آهنگسازی آلبومی به نام «خاطرات زندگی» برای پدرش بود.سازهای گوناگون را امتحان می‌کرد و آموزش یک ساز را به پایان نمی‌رساند.احسان فقط می‌خواست آهنگساز شود و ورود خود را به عرصه خوانندگی یک شوخی می‌دانست.او در سن 17 سالگی آلبوم «من و بابا» را روانهٔ بازار کرد که کار مشترک او و پدرش ایرج بود.در 19 سالگی به پیشنهاد قاسم جعفری برای خوانندگی سریال غریبانه انتخاب شد و ترانه «هر چی آرزوی خوبه …» بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

  سال 1384 آلبوم «برای اولین بار» را روانهٔ بازار کرد که مورد استقبال قرار گرفت.فروش این آلبوم تا پیش از آلبوم بعدی آن بیش از 300000 نسخه بود.

  نخستین کنسرت او در سال 1384 در کیش برگزار شد.وی تاکنون کنسرت‌های موفقی در شهرهای مختلف ایران برگزار کرده‌است.کنسرت او در سال 1386 در هفت سانس در تالار وزارت کشور مورد استقبال بی‌نظیری قرار گرفت.

  موسیقی

  تاکنون برای احسان خواجه امیری موسیقی ثبت نشده است

  موزیک ویدئو

  تاکنون برای احسان خواجه امیری موزیک ویدئو ثبت نشده است

  آلبوم

  تاکنون برای احسان خواجه امیری آلبوم ثبت نشده است

  نویسنده
  sportcom

  نظر خود را بنویسید